Стартова сторінка Контакти Форум Веб-сервер ІЗАН Укр Eng

 

 

bigmir)net TOP 100

Леонід Іванович Францевич

Доктор біологічних наук, професор, член-кореспондент НАН України, народився у 1935 р., закінчив кафедру зоології безхребетних при біологічному факультеті Київського державного університету ім. Т.Г.Шевченка. В Інституті зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України працює з 1963 р., де створив лабораторію, а потім відділ фізіології поведінки комах. Зараз працює радником при дирекції Інституту зоології. Має 165 друкованих праць, 2 винаходи. Монографії:

1. Зрительный анализ пространства у насекомых. К.: Наукова думка,1980, 288 с.

2. Пространственная ориентация животных. К.:Наукова думка, 1986, 200 с.

3. Животные в радиоактивной зоне. К.: Наукова думка, 1991, 128 с. (співавт. В.А.Гайченко, В.И.Крыжановский). Переклад на німецьку мову: Tiere im Strahlenfeld. Klitzschen: Elbe-Dnjepr Verlag, 1994, 151 S.

Читав курси лекцій “Радіоекологічний моніторинг” в Київському університеті, “Алгебра і геометрія орієнтації тварин” в Лейпцигському університеті, "Біонічні дослідження на комахах" в Нанкінському університеті авіації та астронавтики. Виконав декілька проектів у Білефельдському університеті, Макс-Планківських інститутах біокібернетики та біології розвитку в Тюбінгені (Німеччина), при кафедрі радіохімії Королівського технологічного університету у Стокгольмі і в Нанкінському університеті авіаціі та астронавтики.

За книгу “Зрительный анализ пространства у насекомых” (у складі циклу "Фізіологія органів чуттів у комах") нагороджений Державною премією СРСР в галузі науки і техніки. За участь у циклі робіт "Комплексне дослідження впливу Чорнобильської катастрофи на навколишнє середовище, наукове обґрунтування реабілітації забруднених територій та радіаційного захисту населення України" присуджено Державну премію України в галузі науки і техніки. В складі колективу авторів отримав премію НАН України ім. І.І.Шмальгаузена за цикл робіт "Вплив Чорнобильської катастрофи на тваринний світ". За участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС нагороджений Орденом Пошани. Заслужений діяч науки і техніки України.

Основний напрямок досліджень: фізіологія зорового аналізу, фізіологія і біомеханіка локомоції у комах. Останнім часом ці дослідження документуються і ілюструються відеофільмами, які можна переглянути тут.


[ Сторінка англійською та колекція відеофільмів ... Page in English ]

 

     

Інститут зоології ім. І.І.Шмальгаузена НАН України, 2004-2009

З питань дизайну та інформації на сайті звертайтеся до адміністратора