Стартова сторінка Контакти Форум Веб-сервер ІЗАН Укр Eng

 

 

bigmir)net TOP 100

 

Чернєй Любов Сергіївна

кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник

 

Персональна сторінка (англ.)

Публікації

 

Адреса:

Lyubov S. Cherney

Department of Entomology and Collection Management,

I.I.Schmalhausen Institute of Zoology

15 Bogdana Khmelnitskogo Street

Kyiv, 01030 UKRAINE

 


Наукові інтереси:

Дослідження родини жуків-чорнотілок (Сoleoptera, Tenebrionidae): фауна України та прилеглих територій; таксономія; онтогенетичні особливості; вплив антропічних факторів на різноманіття родини в природних та трансформованих ценозах; вивчення синантропних видів жуків-чорнотілок, науковий облік та забезпечення функціонування на високому рівні матеріалів наукових фондових зоологічних колекцій Інституту зоології НАНУ, як національного надбання.

 

Професійна діяльність

1966–1972 – навчання в Полтавському педагогічному інституті ім. В. Г. Короленка. Спеціальність: вчитель біології та хімії.

1971–1978 – лаборант та старший лаборант Українського науково-дослідного інституту захисту рослин.

1980–1983 – аспірант очної аспірантури Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України по спеціальності "ентомологія"

1984 (березень) – захист кандидатської дисертації (Спец. вчена рада при Інституті зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України, протокол № 5). В липні 1984 р. присвоєне наукове звання кандидата біологічних наук.

1984–1996 – науковий співробітник відділу загальної та прикладної ентомології діяльність Інституту зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України [Відділ загальної та прикладної ентомології (1980–рр.) та

1996–2019 – науковий співробітник відділу (з 2017 р. – лабораторії) наукових фондових колекцій. З 2002 р. (з 2008 – як старнший науковий співробітник) виконує роботи щодо реєстрації, обліку, забезпечення зберігання, формування та функціонування наукових зоологічних фондових колекцій Інституту, на основі чого Постановою Кабінету Міністрів України від 19 грудня 2001 р. № 1709 вони внесені до «Державного реєстру наукових об’єктів, що становлять національне надбання» з врученням інституту відповідного «Свідоцтва».

 

Досвід польової роботи: виконані численні експедиційні виїзди в межах України.

 

Участь в конференціях, з'їздах, симпозіумах

Участь в низці наукових українських та міжнародних конференцій, про що свідчить наведений нижче перелік опублікованих тез доповідей на них, або матеріалів.

Науково-громадська діяльність

1980–2019 – член ГО «Українське ентомологічне товариство».

2012–2017 – відповідальний секретар, а з 2018 р. – технічний секретар „Українського ентомологічного журналу”.

Багаторічна співпраця з Київським зоопарком; розробка методик щодо масового розмноження жуків-чорнотілок на корм тваринам, що утримуються в умовах зоопарку

Проведення профорієнтаційної роботи з учнями багатьох середніх шкіл України; зустрічі, передача доступної наукової літератури для бібліотек низки шкіл і вишів.

 

Нагороди

2008 – лауреат Премії ім. І.І. Шмальгаузена НАН України за цикл робіт досліджень в області фауни і систематики жуків-чорнотілок;

За відмінні успіхи у науковій роботі нагороджена Почесною Грамотою Біологічного відділення Президії НАН України, та кількома грамотами Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України.

 

     

Інститут зоології ім. І.І.Шмальгаузена НАН України, 2004-2019